kopernika

Kolejna „Historia jednej ulicy”. Czas na ulicę Kopernika!

Powstała szybciej niż dzisiejsza ulica Sobieskiego (Scharnhorst-Strasse), po to, by skomunikować kompleks koszar z ulicą Wyszyńskiego (Bahnhofstrasse). Długo jednak pozostawała niezabudowana. Doskonale jednak widać ją na przedwojennych zdjęciach. Mowa o ulicy Kopernika (Lützow-Strasse), która będzie bohaterką najbliższej wycieczki z cyklu „Historia jednej ulicy”.

HJU_KopernikaTrzydziesta czwarta wycieczka z dobiegającego końca cyklu „Historia jednej ulicy” zawita 9 listopada do południowej części miasta – do tzw. „nowej Iławy”. Uczestnicy spotkają się o godz. 15:00 przy budynku kasyna przy ulicy 1 Maja 12, by następnie powędrować wspólnie z przewodnikami Michałem Młotkiem i Dariuszem Paczkowskim w kierunku wschodnim.

Wędrówka będzie, oczywiście, wypełniona opowieściami dotyczącymi ulicy Kopernika oraz innych miejsc z okolicy, które są warte uwagi. Będzie zarówno o czasach przed, jak i powojennych. Każdy z uczestników na pewno znajdzie coś dla siebie.

Sobotnia wycieczka zakończy się na cmentarzu przy ulicy Wyszyńskiego, gdzie – z okazji zbliżającego się Narodowego Święta Niepodległości – zapalone zostaną znicze.

Organizatorem wycieczki jest Internetowe Muzeum Iławy – www.ilawasprzedlat.pl.