ilawalotptaka

Wspólne zdjęcie iławian na stulecie niepodległości

10 listopada, w przeddzień obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, wykonane zostanie wspólne zdjęcie iławian. Trafi ono następnie do kapsuły czasu, która zostanie ukryta na terenie Iławy i otwarta dopiero w… 2118 roku.

wspolnezdjecieilawianZdjęcie wykonane zostanie z drona na placu Starego Miasta. To tam 10 listopada o godz. 12:00 powinni zebrać się mieszkańcy Iławy. Zdjęcie iławian trafi następnie do metalowej tuby – kapsuły czasu, która zostanie ukryta na terenie miasta i otwarta w 2118 roku – w roku dwusetnej rocznicy odzyskania niepodległości. Do kapsuły trafią też zdjęcia Iławy, wydruki z lokalnych portali internetowych, gazety miejskie i inne pamiątki, które zdokumentują życie iławian w 2018 roku.

Wykonanie zdjęcia poprzedzi wspólne odśpiewanie hymnu państwowego. Organizatorami wydarzenia są Internetowe Muzeum Iławy – www.ilawasprzedlat.pl oraz Świetlica Stare Miasto.

Zdjęcie iławian będzie można zobaczyć na stronach Internetowego Muzeum Iławy, w wydaniu „Kuriera Regionu Iławskiego” w dniu 14 listopada oraz w lokalnych portalach internetowych.

Oficjalne miejskie obchody Narodowego Święta Niepodległości odbędą się 11 listopada.