ksiegagosci

Forum – księga pamiątkowa

Nowy wpis do księgi pamiątkowej

 
 
 
 
 
 
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.
Twój adres e-mail nie będzie widoczny.
Z powodów bezpieczeństwa zachowuję Twój adres ip 54.196.86.89.
Twój wpis będzie widoczny po zatwierdzeniu.
Zastrzegam sobie prawo do moderacji, skasowania lub nieopublikowania wpisu.
Anastazja* Anastazja* z Wrocław napisał/a 23 kwietnia 2018 o 17:16:
Witam, jestem rodowitą Iławianką. Kocham historię, zwłaszcza taką obyczajową - życie zwykłych ludzi w starym świecie. Muzeum internetowe Iławy to naprawdę miód, który Państwo leją na moje serce. Przeglądam i przeglądam, naczytać i napatrzeć się nie mogę, jakie to było piękne, a jakie tragiczne. Tęsknota za owymi czasami, kiedy ludzie dostrzegali więcej niż czubek własnego nosa i ekran komputera, a także współczucie wobec ludzi, którzy doświadczyli cierpienia w obozie bądź podczas wojny, wszystko to na zmianę odczuwam bardzo dotkliwie. Dziękuję twórcom tak pięknej strony za udostępnienie tak cennych rzeczy przeciętnemu widzowi. Przesyłam serdeczne pozdrowienia z Dolnego Śląska.
Aligatro Aligatro z Aligatro napisał/a 15 kwietnia 2018 o 23:08:
            Istnieje wiele setek Ksiag Pamieci zawierajacych wspomnienie zydowskich mieszkancow polskich miast i miasteczek. Do chwili obecnej przetlumaczono siedem a Pinkas Sochaczew  jest ksiega osma.
Konstanty Konstanty z kiedys mieszkalem w Warszawie napisał/a 8 lutego 2018 o 02:15:
Przez przypadek zauwazylem Panstwa interesujaca strone. Poniewaz zbieram informacje dotyczace okolic Ilawy, powrocilem do moich wspomnien z okresu wakacyjnego. Prawdopodobnie byl to 1951 lub 1952 rok kiedy to podczas czestych wycieczek kolonijnych, jako b. mali chlopcy przecietna wieku 5 lub 6 lat, zmeczeni wedrowka, docieralismy do jeziora polozonego w lesie. Dzisiaj patrzac na Google mapie, stwierdzam ze to musialo byc jezioro lezace po prawej stronie w lesie, przy drodze kolo Ciapkowa. Pamietam, wychowawow czeste przestrogi, zeby nie dotykac stalowej liny wchodzacej do wod jeziora. Nas, mlodych chlopcow mozna bylo b. latwo zastraszyc, kiedy mowiono, ze prawdopobnie tam znajduja sie ladunki wybuchowe. Bardzo czesto powracam pamiecia do tych letnich wycieczek. Moze ktos z Panstwa pamieta ta stolowa line oraz wie w jakim celu tam byla? Jeden koniec byl gleboko zakopany w piasku przy brzegu, a drugi wchodzil w gleboka wode jeziora. Dziekuje za jakakolwiek informacje. Pozdrawiam, Konstanty. ps. kolonia letnia miescila sie w starej szkole, niedaleko torow kolejowych, gdyz przechodzac do jeziora wedrowalismy wiaduktem nad torami kolejowymi. Moze ktos domysla sie, ktory to budynek mogl byc? Pamietam Ilawe pelna kwiatow na ulicach. Duzy to byl kontrast porownujac do zruinowanej Warszawy.
Ewelina Ewelina z Iława napisał/a 2 listopada 2017 o 15:09:
Ostatnia wycieczka, mimo pogody, była fantastyczna. Archiwalia - niesamowite. Przemyślenia odnośnie pomnika - trafione. Byłam pierwszy raz na wycieczce i na pewno nie ostatni.
Czwartek Czwartek z Iława napisał/a 26 października 2017 o 10:14:
Bardzo fajny portal. Muszę się w końcu wybrać z rodziną na wycieczkę.
Hłałej Hłałej z Iława napisał/a 20 października 2017 o 08:27:
O! Nowa wycieczka w planach. Potwierdzam obecność :)
Sławek Sławek z Iława napisał/a 16 października 2017 o 08:16:
Wracam tu co kilka dni. Materiałów na wiele tygodni lektury. Masa pracy. Dziękuję!
jabłko jabłko z Ostróda napisał/a 11 października 2017 o 17:49:
Choć mamy w Ostródzie muzeum, to zazdrościmy wam tych wycieczek. Muzeum to tylko eksponaty a tu dotykacie żywej historii. Wiem, co mówię, bo byłem na ostatniej wycieczce przed wakacjami. Dobra robota Panowie. I ukłony dla Pana Michała za muzeum internetowe. Kawał dobrej, systematycznej pracy.
wycieczkowicz wycieczkowicz z Iława napisał/a 10 października 2017 o 14:32:
Czy znany jest już termin najbliższej wycieczki? Trzeba wpisać do kalendarza. Mieszkam przy ulicy Grunwaldzkiej. Jako dzieci bawiliśmy się na terenach IZNS-ów. Wtedy - w latach '80 - można było znaleźć tam jeszcze magazynki z nabojami. Wysypywaliśmy z nich proch i podpalaliśmy. Było z tym mnóstwo zabawy. Kto ma jeszcze podobne wspomnienia z podwórkowo-koszarowej Iławy?
Odpowiedź administratora przez: Michał Młotek
28 lub 29 października - wtedy odbędzie się wycieczka. My już znamy ulicę, którą będziemy tym razem zwiedzać. Państwo poznają ją wkrótce.
Łukasz Łukasz z Iława napisał/a 9 października 2017 o 13:38:
Historia naszych terenów jest fascynująca. Dziękuję, że dzięki internetowemu muzeum mogę ją poznawać.
karolek karolek z Iława napisał/a 6 października 2017 o 09:58:
Dziękuję za wczorajszą lekcję historii.
Malowany Malowany z Iława napisał/a 2 października 2017 o 07:15:
Dziękuję za sobotnią wycieczkę. Było rewelacyjnie!
Gosia Gosia z Iława napisał/a 27 września 2017 o 14:00:
I znów przepadłam na długi czas zagłębiając się w treści na Pana stronie. Świetna rzecz!
Łasica Łasica z Iława napisał/a 27 września 2017 o 10:36:
Widzę, że w sobotę wycieczka po mojej ulicy! Będę!
touch touch z Iława napisał/a 22 września 2017 o 07:36:
Postuluję, by na terenie osiedla, które powstaje na tzw. cyplu po Czapli, w jakiś widoczny sposób odnotowano fakt, że przed wojną znajdowało się tam duże osiedle rybackie oraz przystań promu. To miejsce zasługuje na to.
fanatyk fanatyk z Iława napisał/a 8 września 2017 o 09:07:
W lasach za ul. Lubawską jest rzutnia granatów. Zna Pan to miejsce? Jak tam dotrzeć?
Odpowiedź administratora przez: Michał Młotek
Wiele osób o to pyta. W tej sytuacji nie mam wyjścia - opiszę to szczegółowo w oddzielnym artykule. Tymczasem szybka wskazówka: skręcamy z ul. Lubawskiej w stronę lasu (za stacją paliw), wchodzimy w las i kierujemy się drogą leśną na południe. Na pierwszym skrzyżowaniu w lewo. Gdy teren zacznie się obniżać i miniemy sieć okopów ćwiczebnych, należy przejść jeszcze 500 m. Rzutnia znajduje się po prawej stronie drogi, 60 m. w głąb lasu.
sephia sephia z Iława napisał/a 7 września 2017 o 23:20:
Kiedy odbędzie się najbliższa wycieczka? Wracacie po wakacjach?
Odpowiedź administratora przez: Michał Młotek
"Historia jednej ulicy" wraca po wakacjach. Kolejną wyprawę planujemy jak zawsze na koniec miesiąca. Proszę śledzić wieści na facebook.com/ilawasprzedlat. Do zobaczenia!
kleks kleks z Iława napisał/a 7 września 2017 o 10:17:
Jak ktoś jeszcze nie widział, to polecam: http://www.ilawasprzedlat.pl/2015/10/01/dawna-ilawa-w-3d/
Historyk Historyk z Iława napisał/a 7 września 2017 o 07:23:
Polecam zainteresować się pracami, które trwają obecnie na tzw. cyplu po Czapli. Wywożą stamtąd sporo starego szkła. Transporty ziemi trafiają w okolice ulicy Piaskowej.
Odpowiedź administratora przez: Michał Młotek
Dziękuję. Sprawdzę jeszcze dziś.
Anna Anna z Iława napisał/a 6 września 2017 o 13:24:
Liczę na kolejne wystawy. Ten dział wciągnął mnie najbardziej. Może ratusz? Może turystyka?
Odpowiedź administratora przez: Michał Młotek
Pracuję nad kolejnymi wystawami i rozbudową obecnych. Mogę obiecać ratusz, będą też niespodzianki. Proszę zaglądać tu regularnie.